Kategorie błędów podczas wysyłania wiadomości e-mail

Jeśli Twój e-mail nie został dostarczony do skrzynki odbiorczej to otrzyma jedną z możliwych kategorii błędu. Poniżej znajdują się opisy poszczególnych kategorii, które mogą wystąpić. Szczegółowe informacje dostępne są dla użytkowników którzy posiadają prywatny adres IP przypisany do konta.

Ignore

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ adres e-mail jest obecnie na liście maili odbitych (status: bounced). Wiadomości e-mail na "Liście Odbitych" zostały twardo odbite (hard bounced) lub zostały dodane przez użytkowników w naszym systemie. Jeśli uważasz, że e-mail powinien być dostarczony przejdź do ekranu "Lista Kontaktów" i usuń adres e-mail z listy odbitych. Wiadomości e-mail w tej kategorii nie są ponownie kierowane do kolejki wysyłanych e-maili.

Spam

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ serwer odbiorcy lub użytkownik oznaczył e-mail od tego nadawcy jako spam. Wiadomości w tej kategorii nie są ponownie kierowane do kolejki wysyłanych e-maili. Upewnij się, że e-maile spełniają wytyczne CAN-SPAM i zobacz co nasz blog radzi w takich wypadkach.

Problem z Reputacją IP

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ serwer odbiorcy zaznaczył iż dany adres IP, z którego został wysłany ten e-mail ma problem związany z reputacją. Wiadomości e-mail w tej kategorii nie są ponownie kierowane do kolejki wysyłanych e-maili. Prosimy o poinformowanie nas o tym zdarzeniu

Odbiorca nie istnieje

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ serwer odbiorcy ustalił, że skrzynka o takiej nazwie nie istnieje. Wiadomości e-mail w tej kategorii nie są ponownie kierowane do kolejki wysyłanych e-maili, a adres jest dodawany do listy "Odbitych".

GreyListed

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ serwer odbiorcy tymczasowo uznał że nie może dostarczyć tej wiadomości e-mail. Wiadomości z tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.

Wiadomość zdławiona

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ serwer odbiorcy odbierał zbyt wiele e-maili z danego adresu i od konkretnego IP w krótkim okresie czasu. Wiadomości e-mail w tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.

Przekroczony czas połączenia

E-mail nie został dostarczony, ponieważ nastąpiło przekroczenie limitu czasu połączenia. Wiadomości e-mail w tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.

Problem z połączeniem

Wiadomość e-mail nie została dostarczona z powodu problemów z połączeniem. Wiadomości w tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.

Problem z SPF

E-mail nie został dostarczony, ponieważ zaistniał problem walidacji rekordu SPF dla domeny tej wiadomości. AceSender wymaga walidacji domeny zanim wiadomość zostanie wysłana bezpośrednio z tej domeny, a nie "w imieniu" lub "poprzez" inną domenę. Jeśli widzisz ten problem, prawdopodobną przyczyną jest to, że rekord SPF utracił swoją ważność lub jest niepoprawnie ustawiony. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki.

Problem z kontem odbiorczym

E-mail nie został dostarczony, ponieważ zaistniał problem z kontem e-mail, na który została wysłana wiadomość. Najczęstsze powody to brak miejsca w skrzynce odbiorcy bądź tymczasowe wyłączenie konta. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki.

Problem DNS

E-mail nie został dostarczony, ponieważ zaistniał problem związany z DNS odbiorcy. Wiadomości e-mail w tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.

Problem z "Whitelisting"

E-mail nie został dostarczony, ponieważ serwer odbiorcy wymaga Whitelistingu danego IP z którego została wysłana wiadomość. Prosimy o kontakt jeśli widzisz ten rodzaj błędu. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki.

Błąd w kodzie

E-mail nie został dostarczony, ponieważ zaistniał problem związany z wysyłką wiadomości e-mail przez nasz system. Prosimy o poinformowanie nas poprzez formularz abyśmy mogli zbadać przyczynę. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki.

Anulowano

Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ została odwołana przez administratora AceSender lub samodzielnie przez użytkownika z ekranu aktywności. Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego widzisz tę wiadomość zadaj pytanie poprzez formularz. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki.

Zerwano połączenie

Status wiadomości nie jest znany, ponieważ serwer odbiorcy zakończył połączenie bez zwrotu kodu wiadomość lub statusu. Jest szansa, że e-mail został dostarczony, ale w większości przypadków należy uznać iż został on odrzucony. Wiadomości w tej kategorii są automatycznie anulowane z wysyłki, ponieważ na ogół przyczyną tego typu zakończenia połączenia jest serwer odbiorcy, który uznaje wiadomość za spam.

Filtr Treści

E-mail nie został dostarczony, ponieważ zawiera niedozwolone treści.

Nieznany błąd

Wiadomość nie została dostarczona z powodu błędu, który nie został skategoryzowany. Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego widzisz tę wiadomość zadaj pytanie poprzez formularz. Wiadomości e-mail w tej kategorii są przesunięte automatycznie do kolejki wysyłanych e-maili.