Reputacja a prędkość wysyłania

Szukasz sposobów na poprawę szybkości dostarczania kampanii e-mail? Reputacja konta jest odzwierciedleniem jakości wysłanych wiadomości. Poprawa reputacji skutkuje zwiększeniem szybkości dostawy dla danego konta i odwrotnie.

Jak jest obliczana reputacja dla konta?

Każde konto w AceSender ma własną reputacje i jest ona dostępna pod adresem https://app.acesender.com/#account/reputation. Punkty reputacji odejmowane są za: skargi, nieprawidłowe adresy, analizę treści przez Spam Assasin, brak zweryfikowanej domeny i domeny śledzącej oraz wysyłania mniej niż 10 000 e-maili na miesiąc.

Szczegóły Reputacji

Skargi
Skargi są znane również jako „nadużycia”. Są one generowane gdy odbiorca oznacza mail jako spam. System AceSender jest w stanie śledzić skargi dla największych dostawców usług internetowych (Gmail, Hotmail, Yahoo, Aol itp.) za pomocą sprzężeń zwrotnych (feedback loop).

Nieprawidłowe adresy
Nieprawidłowe adresy e-mail to takie, które nie istnieją, są one ogólnie rozpoznawane w momencie kiedy serwer odbiorczy zwróci błąd 5xx, podczas wysyłania.

Analiza Treści
AceSender sprawdza treść wiadomości e-mail przy użyciu Spam Assassin, który jest standardowym narzędziem do anty-spamowej analizy wiadomości. Im więcej punktów przydzieli tym większe prawdopodobieństwo, że wiadomosć zostanie uznana za spam.

Autoryzacja domeny
Korzystaj z własnej domeny do dalszego wysyłania e-maili pod własną marką, zobacz szczegóły jak skonfigurować domenę.

Domena śledząca
Znana inaczej jako "Whitelabel" - Domena śledzącząca pozwala śledzić linki (odsyłacze) w wysłanych wiadomościach. Dowiedz się, jak sprawdzić domenę śledzenia.

Liczba wysłanych e-maili
Jeśli z Twojego konta zostało wysłane mniej niż 10 000 e-maili w ciągu ostatnich 30 dni, to od reputacji odejmowany jest 1pkt za każdy tysiąc maili brakujących do osiągnięcia minimum 10 000 maili.

Jak mogę zapobiec spadku reputacji konta i utrzymać wysoką jakość wysyłki?

Skargi
Staraj się używać niedawno subskrybowanych adresów e-mail. Kiedy masz nowego odbiorcę, wyślij do niego wiadomość aby potwierdzić subskrypcje kanału. Umieszczaj linki do wypisania z listy w widocznym miejscu na górze i dole wiadomości. Nie zasypuj użytkowników masą wiadomości. Korzystaj z Double-opt.

Nieprawidłowe adresy
Zdarza się że na liście subskrybentów która ma około 6 miesięcy od 15-25% adresów może już nie istnieć. Dzieje się tak ponieważ adresy te mogą być już nie używane, usunięte albo nigdy nie istniały bo ktoś podał błędny adres. Unikaj starych list, nie kupuj list kontaktowych od innych osób. Twórz swoje grono odbiorców przez formularz zapisujący do subskrypcji na twoje listy.

Analiza zawartości
Serwery odbiorcze zawsze analizują treść otrzymanych wiadomości poszukując charakterystycznych cech wiadomości typu spam i wyliczając punkty. Niektóre serwery mają bardzo surowe zasady i mogą odrzucać wiadomości które uzyskały zbyt dużą ilość punktów od spam assasina. AceSender w zakładce Konto->Reputacja wyświetla wynik analizy losowych maili z kampanii. Zalecamy przed wysyłką właściwej kampanii skorzystać z zewnętrznych narzędzi testowych w celu sprawdzenia jakości wiadomości https://www.mail-tester.com/

Ustawienie domeny wysyłkowej
Każdy e-mail musi mieć adres "Od". Fałszowanie jest częstym problemem, który pojawia się, gdy nadawca wykorzystuje w polu "Od"  adres niezweryfikowany, bądź taki którego nie jest właścicielem. Wielu dostawców usług internetowych odrzuca wiadomości e-mail, jeśli są one wysyłane z domen niezweryfikowanych nadawców. Mogą też odrzucać e-maile z adresów gmail, hotmail, Yahoo, itp. Ustaw domenie nadawcy rekordy SPF i DKIM. To sprawi, że odbiorcy o wiele chętniej zaakceptują maile. Więcej informacji o tym, jak poprawnie dodać te zapisy można znaleźć na naszej stronie Ustawienia DKIM i SPF w AceSender.

Śledzenie domeny
Dla bezpieczeństwa śledzenia, wszystkie linki są przekierowywane za pośrednictwem naszego systemu. Te linki kierują domyślnie na "api.acesender.com". Niektórzy odbiorcy są mniej skłonni do reagowania na przekierowanie, które przechodzą przez domeny osób trzecich. Dlatego ustaw domenę śledzenia. Jest to łatwa konfiguracja, wystarczy utworzyć rekord CNAME (zalecamy "tracking") w ustawieniach DNS domeny i skierować go do "api.acesender.com". Więcej informacji na temat konfiguracji domeny śledzenia  znajdziesz na naszej stronie: Ustawienia domeny śledzenia w AceSender.

Moje Konto jest dławione i wiadomości wysyłane są powoli.

Termin „dławienie” oznacza, że prędkość wysyłania wiadomości z twojego konta celowo została spowolniona. AceSender uważnie monitoruje cały ruch wychodzący z naszych serwerów i odpowiedzi serwerów odbiorczych. Jeżeli otrzymałeś komunikat o dławieniu konta oznacza to że serwery odbiorcze mają zastrzeżenie co do jakości wysyłanych przez Ciebie wiadomości.

Powody dławienia:
Skargi użytkowników, dużo nie prawidłowych adresów, duża ilość punktów spam wiadomości.

Ciągle mam Kilka kampanii w czasie wysyłania co się z nimi stanie po 48 godzinach?

Czasem wiadomości nie udaje dostarczyć się za pierwszym razem, wtedy wraca ona do kolejki i jest ponownie wysyłana. AceSender ponawia wysłkę wiadomości przez 48 godzin od chwili rozpoczęcia wysyłki. Jeżeli po 48 godzinach w dalszym ciągu e-maila nie będzie można dostarczyć to zostanie on oznaczony jako Odbity i usunięty z kolejki. Kredyty za wiadomości odbite przez serwery odbiorcze nie są zwracane, proszę zobaczyć nasz regulamin.

Jak pozbyć się dławienia?

Aby konto przestało być dławione należy sprawdzić co zrobić aby poprawić reputacje konta i jakość wysyłanych wiadomości.

Jeżeli uważasz że Twoje wiadomości są dobrej jakości, a Twoje konto jest poprawnie skonfigurowane, skontaktuj się z biurem obsługi klienta pomoc@acesender.com i opisz swój problem